Ponton z papierosami dryfował po Bugu

Udaremniono kolejną próbę przemytu papierosów. Tym razem zabezpieczono transport, który został porzucony przez przemytników i dryfowały po Bugu.

Reklamy

25 maja, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Skryhiczynie, pełniący służbę przy ochronie granicy, udaremnili próbę przemytu papierosów z Ukrainy do Polski.

Tym razem, po informacji przekazanej przez służby graniczne Ukrainy, ujawniono na Bugu łódź pontonową, wypełnioną nielegalnym towarem. Kontrabandę porzucili przemytnicy, którzy nie zdołali przeprawić się z nią na polską stronę rzeki.

Reklamy

Papierosy znajdujące się w łodzi były spakowane w pakiety po pięćdziesiąt kartonów i owinięte w foliowe worki. W sumie zabezpieczono 8 tys. paczek o wartości prawie 120 tys. zł.

Służby graniczne Ukrainy po swej stronie zatrzymały trzy osoby, które prawdopodobnie były zaangażowane w próbę przemytu.

W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Obecnie trwa ustalanie pozostałych osób, które mogły brać udział w tym procederze.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości prawie 4 mln zł.

­

(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

Obchody 30 rocznicy powstania Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – ZDJĘCIA

Obchody 30 rocznicy powstania Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie