Pontonem przez Bug. Przemytnicy zatrzymani na gorącym uczynku

„Na gorącym uczynku” zostali zatrzymani trzej Ukraińcy, którzy wyładowali na polskim brzegu Bugu przemyconą kontrabandę.

Reklamy

 

18 marca funkcjonariusze z Straży Granicznej z Dorohuska, zauważyli w rejonie granicy grupę osób. Przybyły na miejsce patrol zatrzymał tuż po nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej trzech obywateli Ukrainy.

Przy mężczyznach znaleziono spakowane w pudła przemycone papierosy. Kontrabanda została przewiezona przez Bug pontonem i przeniesiona na pobliską łąkę.

Po załadowaniu „towaru” do samochodu, przemytnicy mieli go wywieź w głąb kraju. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu 9 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości 125 tys. zł.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, a zatrzymani odpowiedzą za przestępstwo skarbowe. Ukraińcy, po zakończonych czynnościach, zostali przekazani służbom granicznym swojego kraju.

Tylko w tym roku, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na polski rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 2 mln zł.

 

(źródło i fot. NOSG)