23 lipca 2024

Poprzebijał sąsiadom opony w autach oraz uszkodził foliowy tunel i zbiorniki z nawozami

32-latek z gminy Tereszpol odpowie przed Sądem za zniszczenie mienia. Mężczyzna przebił opony w trzech samochodach, uszkodził tunel foliowy i przedziurawił kilka beczek o pojemności 1000 litrów w których znajdował się płynny nawóz.

Reklamy

 

W nocy z 27 na 28 grudnia 32-letni mieszkaniec gminy Tereszpol dokonał licznych zniszczeń na posesjach należących do jego sąsiadów.

Jak wstępnie ustalili policjanci, mężczyzna dokonał przebicia czterech opon i zarysowania powłoki lakierniczej w pojeździe marki Mercedes, następnie przebił wszystkie opony w dwóch samochodach marki Nissan i Toyota.

Reklamy

Wandal przedziurawił również kilka plastikowych beczek o pojemności 1000 litrów, w których znajdował się płynny nawóz i uszkodził tunel foliowy. Łącznie straty na szkodę czterech osób wstępnie wyniosły około 10 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w bezpośrednim pościgu.

32-latek w momencie zatrzymania miał przy sobie nóż. Jak wykazał policyjny alkomat, był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna nie był w stanie wytłumaczyć policjantom swojego zachowania.

Reklamy

32-latek został osadzony w policyjnym areszcie, dzisiaj usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KPP Biłgoraj