Port Lotniczy Lublin: Blisko 40 tysięcy odprawionych pasażerów

10 352 odprawionych pasażerów w marcu, więcej lotów do Londynu oraz nowe połączenia do Liverpoolu – z takim bilansem Port Lotniczy Lublin rozpoczyna kolejny miesiąc pracy. Obecnie lotnisko będzie funkcjonowało codziennie, przez cały tydzień.

Reklamy

Liczba obsłużonych pasażerów w marcu, byłaby większa o ok. 1 200  osób, gdyby nie fatalne warunki atmosferyczne, które sprawiły, że cztery  samoloty zostały  przekierowane na inne lotniska. Od 17 grudnia 2012 roku, czyli od  uruchomienia działalności operacyjnej lotniska do końca marca 2013 roku  w Porcie Lotniczym Lublin   odprawiono 37 807 pasażerów. Pomyślnie wykonano 177 operacje lotnicze.

Zwiększyła się częstotliwość lotów do Londynu. Przewoźnicy korzystający z  lotniska – Wizz Air oraz Ryaniar – uruchomili dodatkowe połączenia. Od 31 marca za pośrednictwem linii lotniczych Ryanair na lotnisko Londyn Stansted  można polecieć także w niedzielę. Z kolei Wizz Air oferuje nowe rejsy do Londyn-Luton w czwartki.  Obecnie Port Lotniczy Lublin będzie funkcjonował 7 dni w tygodniu.

Reklamy

W poniedziałek wielkanocny  w Lublinie  wylądował  samolot linii lotniczych Ryanair, inaugurując tym samym regularne loty do Liverpoolu. Za pośrednictwem niskokosztowego przewoźnika, pasażerowie dwa razy w tygodniu (poniedziałek, piątek) będą  mogli odwiedzić to popularne i znane m.in. dzięki zespołowi The Beatles miasto północnej Anglii.