Port Lotniczy Lublin Ulubieńcem Polski!

Internauci zdecydowali, że terminal pasażerski Portu Lotniczego Lublin jest najciekawszym i najlepszym obiektem architektury w Polsce zrealizowanym w latach 2000-2012. W plebiscycie na Ulubieńca Polski przyznali mu pierwsze miejsce.

Reklamy

– Jesteśmy zadowoleni, że Port Lotniczy Lublin już cieszy się popularnością i zdobywa uznanie ludzi. Mamy nadzieje, że po oficjalnym otwarciu lotniska, terminal stanie się ulubieńcem pasażerów. Wszystkim, którzy oddali swoje głosy na nasze lotnisko, serdecznie dziękuję – mówi prezes spółki Port Lotniczy Lublin Grzegorz Muszyński.

O tytuł Ulubieńca łącznie walczyło 120 obiektów, jednak to terminal pasażerski Portu Lotniczego Lublin okazał się liderem i pokonał wszystkie realizacje. Internauci docenili jego funkcjonalność i nowoczesność, oddając na niego najwięcej głosów. Autorami obiektu są Grzegorz Stiasny i Jakub Wacławek z warszawskiej pracowni ARÉ, a inwestorem Port Lotniczy Lublin.

Reklamy

– Terminal to już dziś nowa ikona miasta i – być może – przykład dla kolejnych inwestycji w regionie. /…/ To cieszy, tym bardziej, że od samego początku założeniem naszego konkursu jest właśnie zwrócenie uwagi na społeczną rolę architektury i ten często pomijany fakt, że ma ona decydujący wpływ na jakość naszego codziennego życia – mówi Ewa P. Porębska redaktor naczelna „Architektury-murator” i pomysłodawczyni konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

Port Lotniczy Lublin znalazł się również w finałowej dwunastce konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE – organizowanym pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego – i nadal walczy o tytuł Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku w Polsce (lata 2000-2012). Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na finałowej gali, która odbędzie się 5 grudnia 
w zmodernizowanym gmachu dawnego hotelu Saskiego przy pl. Bankowym 1. Podczas spotkania, architekci i inwestorzy zwycięskiego terminalu Portu Lotniczego Lublin otrzymają również pamiątkową tablicę Ulubieńca Polski.

Już niedługo chętni będą mogli zobaczyć zwycięski terminal z bliska. 1 grudnia odbędzie się Dzień Otwarty Portu Lotniczego Lublin. To niepowtarzalna okazja, żeby zwiedzić lotnisko i wziąć udział w atrakcjach.