Posiadali narkotyki warte prawie 120 tys. złotych

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z puławskimi kryminalnymi oraz Wydziałem Realizacyjnym KSP w Warszawie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. Do dynamicznego zatrzymania doszło na drodze w powiecie wieluńskim. Policjanci zabezpieczyli blisko 3 kg marihuany oraz 44 gramy kokainy. Szacowna wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 120 tys. złotych.

Reklamy

Poniedziałkowe zatrzymania to kolejna realizacja policjantów Centralnego Biura Śledczego oraz KPP w Puławach. Już w lutym tego roku zatrzymano trzech mieszkańców Puław, którzy posiadali blisko kilogram narkotyków. Tym razem wspólnie z Wydziałem Realizacyjnym KSP w Warszawie policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby. Mieszkańcy Warszawy zostali dynamicznie zaskoczeni kiedy podróżowali samochodem. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu wieluńskiego. Nie stawiali oporu.

Podczas przeszukania 29 i 33 latka oraz samochodu policjanci odnaleźli  44 gramy kokainy oraz dwa woreczki strunowe z marihuaną.  Następnie policjanci przeszukali pomieszczenia w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych. W pomieszczeniach gospodarczych bloku mieszkalnego do których miał dostęp jeden z mężczyzn policjanci odnaleźli  kolejne paczki  z marihuaną. Łącznie zabezpieczono prawie 3 kg marihuany.  Szacowana wartość zabezpieczonych narkotyków sięga 120 tys. złotych.

Reklamy

Obaj mieszkańcy Warszawy trafili do policyjnego aresztu.  Na poczet kar policjanci zabezpieczyli samochód marki peugeot o wartości około 20 tys. złotych i ponad 20 tys. złotych w gotówce. Wczoraj obaj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Puławach.

Za posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

 

Wideo »

 

mł. insp. Janusz Wójtowicz