Pośredniczył w odzyskiwaniu praw jazdy za łapówki. Usłyszy 10 zarzutów

Osiem zarzutów korupcyjnych dotyczących pośredniczenia we wręczaniu korzyści majątkowych, zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz utrudniania śledztwa usłyszy dziś 35-letni mieszkaniec gm. Tarnogród. Przestępczy proceder polegał m.in. na niezgodnym z prawem wydawaniu zatrzymanych praw jazdy.

Reklamy

 

Zatrzymanie 35-latka to efekt kolejnej realizacji śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu  oraz ustaleń funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Lublinie i KPP w Biłgoraju.

Sprawa dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się m.in. niezgodnym z prawem wydawaniem zatrzymanych dokumentów prawa jazdy w zamian z otrzymanie korzyści majątkowej oraz pośredniczeniem we wręczaniu łapówek.  

Reklamy

Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło w styczniu 2015 roku. Zgromadzony przez policjantów z Biłgoraja, Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Lublinie i prokuraturę materiał dowodowy  pozwolił  na zatrzymanie 23 osób, mieszkańców powiatu biłgorajskiego w wieku od 20 do 65 lat.

Wśród zatrzymanych byli pracownicy  Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Jeden z nich –  41-latek. odpowiadał będzie za kierowanie grupą. Zatrzymane zostały także pośrednicy oraz osoby, które w zamian za wręczone łapówki odzyskiwały swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.   

Zatrzymany wczoraj przez funkcjonariuszy Zespołu do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą KPP w Biłgoraju 35-latek pośredniczył w przekazywaniu korzyści majątkowych.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wyszukiwał osoby, którym zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. W posiadanie takich informacji wchodził także w nieuprawniony sposób.  Następnie 35-latek udawał się do miejsc zamieszkania tych ludzi i podając się za pośrednika nakłaniał do wręczania łapówek w celu  odzyskania praw jazdy.

10 zarzutów, które mężczyzna usłyszy dziś w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu dotyczą lat 2011-2014. 35-latek odpowie za ośmiokrotne pośredniczenie we wręczaniu korzyści majątkowej, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz utrudnianie czynności  śledztwa. 

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

 

źródło i fot. KPP Biłgoraj