Poszukiwany ENA odnalazł się w poszukiwanym samochodzie

Nietypowo zakończyło się odnalezienie samochodu marki Daewoo Lanos, którego przywłaszczenie zgłosił mieszkaniec Chełma. Jeden z trzech mężczyzn, którzy nim jechali, okazał się poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez władze Wielkiej Brytanii.

Reklamy

 

W czwartek rano dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o przywłaszczeniu samochodu marki Daewoo Lanos.

Pokrzywdzony – mieszkaniec Chełma, oszacował wartość strat na kwotę ponad tysiąca złotych. Z jego relacji wynikało, że powierzył samochód znajomemu, który nie oddał mu tego pojazdu.

Wieczorem policyjny patrol zauważył poszukiwany samochód na obrzeżach Chełma i zatrzymał go do kontroli. Podróżowało nim trzech mężczyzn.

Policjanci ustalili, że jeden z pasażerów, 38-letni mieszkaniec Chełma, jest poszukiwany przez władze Wielkiej Brytanii Europejskim Nakazem Aresztowania. Jak się okazało, samochód ten był też półtorej godziny wcześniej tankowany na jednej ze stacji paliw w Chełmie, a jego kierowca nie zapłacił za paliwo.

Policjanci zatrzymali te osoby do wyjaśnienia okoliczności sprawy. Znaleziony samochód został już przekazany właścicielowi. Poszukiwany 38-latek jeszcze dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury.

 

źródło i fot. KMP Chełm