Poszukiwany przez policję i prokuraturę w rękach Straży Granicznej

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości, a konkretnie, przez dwa Komisariaty Policji oraz sześć Prokuratur Rejonowych.

Reklamy

 

W nocy 8 listopad br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 29-letniego ob. RP, poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości.

Mężczyzna był poszukiwany przez dwa Komisariaty Policji oraz sześć Prokuratur Rejonowych. 29-latek, który na co dzień mieszka w jednym z krajów Europy Zachodniej, nie krył zaskoczenia, iż został zatrzymany przez funkcjonariuszy SG, na wschodniej granicy kraju. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu.

Aktualnie osoba zatrzymana, została już przekazana do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji w Chełmie.

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań Straży Granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.

 

źródło i fot. NOSG