Poszukiwany zbieg skazany za przestępstwa na tle seksualnym ujęty

Policjanci ze specjalnej grupy poszukiwawczej KWP w Lublinie wspierani przez funkcjonariuszy Biura Służby Kryminalnej KGP zatrzymali zbiegłego z Zakładu Karnego w Chełmie Waldemra L. skazanego m.in. za przestępstwa na tle seksualnym.

Reklamy

Do namierzenia i zatrzymania zbiegłego doszło w centrum miasta przy ul. Lubartowskiej w Lublinie o godz. 17.20. Kompletnie zaskoczonego Waldemara L. lat 43 namierzyli policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji właśnie do tej sprawy. Lubelscy policjanci byli wspierani przez funkcjonariuszy z Biura Służby Kryminalnej KGP, którzy działali wspólnie z nami w Lublinie.

Po wydaniu wczoraj przez Sąd Rejonowy w Chełmie listu gończego za zbiegłym i wyrażeniu zgody na podanie danych personalnych i wizerunku w mediach, policjanci stopniowo zawężali obszar poszukiwań. Do poszukiwań zostali zaangażowani policjanci wszystkich służb. Jednocześnie udział w poszukiwaniach brało ponad 500 funkcjonariuszy tylko na terenie naszego województwa. Informacja o zbiegu trafiła do policjantów w całym kraju.

Do siedziby KWP w Lublinie wpływały różne informacje, które były na bieżąco weryfikowane. W terenie kilka grup realizacyjnych czekało na zbiega w wytypowanych miejscach.

Waldemar L. wpadł na ulicy Lubartowskiej w Lublinie. Zapytany przez policjantów o nazwisko, potwierdził swoją tożsamość i oddał się w ich ręce.

43-letni zbiegły odbywał karę za przestępstwa o charakterze seksualnym w tym z nieletnimi poniżej 15 roku życia. Do ucieczki doszło w czwartek około godz. 10.00 z placówki Straży Granicznej, gdzie skazany pracował poza zakładem karnym.

Z ustaleń policjantów prowadzących poszukiwania wynika, że skazany mógł dopuścić się przestępstw przeciwko mieniu. Informacje te są weryfikowane. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Będzie też odpowiadał za ucieczkę z zakładu karnego.

Jeszcze dzisiaj z powrotem trafi do zakładu karnego.

 

Wideo »

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin (JW)