Potrącenie pieszego na przejściu. 82-latek zmarł w szpitalu

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na jednym z przejść dla pieszych we Włodawie. Kierująca osobowym volkswagenem kobieta potrąciła starszego mężczyznę, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Dzisiaj 82-latek zmarł w szpitalu.

Reklamy

Wczoraj tuż przed godz. 12:00  na ul. Piłsudskiego we Włodawie kierująca samochodem osobowym m-ki VW Golf potrąciła na przejściu dla pieszych 82-letniego mężczyznę. Mieszkaniec gm. Kodeń z obrażeniami ciała trafił do włodawskiego szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie u 42-letniej mieszkanki gm. Włodawa wykazało, że była trzeźwa.
 
Dzisiaj w szpitalu pieszy zmarł. Pod nadzorem prokuratora trwają czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.
 
Policja apeluje o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych i szkół. Wsiadając za kółko zachowujmy szczególną ostrożność, dostosowujmy naszą jazdę do panujących warunków drogowych i pamiętajmy, że jako kierowcy bierzemy odpowiedzialność nie tylko za własne życie i zdrowie ale i innych użytkowników dróg. Zarówno kierowcy jak i piesi nie powinni zapominać o zasadzie ograniczonego zaufania.
 
 
 
źródło i fot. KPP Włodawa (D.E.)