Potrącenie pieszego. Ślisko na drogach – zachowajmy ostrożność!

Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło dzisiaj rano na ul. Borowej. Na łuku jezdni kierujący oplem potrącił pieszego. Mężczyzna z urazem głowy i obojczyka trafił do szpitala. Mundurowi apelują o rozwagę na drodze. Zwłaszcza teraz, kiedy drogi są śliskie, kierujący powinni zachować szczególną ostrożność.

Reklamy

Kilka minut po godzinie szóstej dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Borowej w Krasnymstawie. Na miejscu policjanci  ustalili, że kierujący oplem corsą na łuku jezdni najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności. Wpadł w poślizg i potrącił znajdującego się na chodniku 49-letniego pieszego. Ranny trafił  do szpitala. Po badaniach okazało się, że pieszy doznał urazu głowy i obojczyka. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn. Zarówno kierujący 54-latek z gminy Rudnik, jak i pieszy byli trzeźwi. Na miejscu wypadku stróże prawa przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków.

Policjanci  apelują  o ostrożną jazdę szczególnie teraz, przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, kiedy pogoda jest zmienna, a drogi śliskie. Poruszając się w takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

Reklamy

 

źródło i fot. KPP Krasnystaw (M.S.)