Potracił pieszego i uciekł. Nie miał prawa jazdy

Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku jaki wydarzył się wczoraj w miejscowości Hucisko. Kierujący samochodem osobowym potrącił idącego prawidłową stroną jezdni 71-letniego mieszkańca gm. Krasnobród. Tuż po zdarzeniu kierowca odjechał z miejsca, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Reklamy


Wypadek wydarzył się wczoraj w m. Hucisko kilkanaście minut po godzinie 16.00. Idący prawidłową stroną jezdni 71-letni mieszkaniec gm. Krasnobród potrącony został przez samochód osobowy. Kierujący pojazdem odjechał z miejsca, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci szybko ustalili sprawcę potrącenia. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gm. Krasnobród. Młodzieniec przyjechał na miejsce zdarzenia. Był trzeźwy. Twierdził, że przestraszył się i dlatego odjechał.

Jak ustalili policjanci 21-latek nie posiada uprawnień do kierowania. W miejscu zamieszkania mężczyzny ujawniono samochód audi, którym 21-latek kierował w chwili zdarzenia. Poszkodowany w wypadku 71-letni pieszy z urazem głowy i nogi trafił do szpitala.

Mundurowi wyjaśniają szczegóły i okoliczności zdarzenia i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Pamiętajmy, że piesi jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, są najbardziej narażeni na dotkliwe a niejednokrotnie tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Choć ten wypadek wydarzył się na oświetlonej drodze w obszarze zabudowanym apelujemy do pieszych aby nawet w takich warunkach nosili elementy odblaskowe.źródło i fot. KMP Zamość