Potrącił rowerzystę i uciekł – WIDEO

Kierowca samochodu potrącił przejeżdżającego przez przejazd dla rowerów cyklistę, a następnie nie zatrzymując się uciekł z miejsca zdarzenia. Został szybko ustalony przez policjantów dzięki zapisowi z kamer monitoringu.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w sobotę po południ na jednej ze świdnickich ulic, gdzie kierowca osobówki potrącił rowerzystę. 78-letni mieszkaniec Świdnika poruszał się rowerem drogą dla tych pojazdów i przejeżdżając przez ulicę został potrącony przez samochód, którego kierowca nie zatrzymując się odjechał. Rowerzysta odniósł obrażenia i został przetransportowany do szpitala.

Ponieważ zdarzenie został zarejestrowane przez miejski monitoring, policjanci szybko ustalili numery rejestracyjne, a następnie użytkownika poszukiwanego pojazdu marki Mazda. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Świdnika. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Reklamy

Mężczyzna przyznał się do potrącenia rowerzysty. Oświadczył, że „spanikował” i dlatego odjechał. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

(wideo, fot. KPP Świdnik)


Zobacz też:

Spowodowała kolizję i uciekła z dzieckiem. Była pijana i poszukiwana – WIDEO

Spowodowała kolizję i uciekła z dzieckiem. Była pijana i poszukiwana – WIDEO