Potrącony pieszy zginął na miejscu. Nie miał odblasków

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj około godziny 18.45 w Zagłobie (gm. Wilków). 60-letni mieszkaniec gminy Łaziska został potrącony przez nadjeżdżający z przeciwka pojazd. Mężczyzna zginął na miejscu.

Reklamy


Kiedy policjanci ruchu drogowego na polecenie dyżurnego przyjechali na miejsce, próbowali  jeszcze reanimować mężczyznę. Niestety, wysiłki funkcjonariuszy nie odniosły skutku. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Jak stwierdzili policjanci, 60-latek szedł w Zagłobie nieprawidłową stroną jezdni i ubrany był w ciemne ubrania. Jadący drogą w kierunku Niedźwiady Dużej volkswagen uderzył w pieszego. Ponieważ najprawdopodobniej auto jechało z dużą prędkością, 60- latek nie miał żadnych szans na przeżycie. Na miejscu policjanci wykonywali czynności z udziałem lekarza oraz biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Reklamy

Do pieszych apelujemy o rozwagę, ostrożność oraz korzystanie z odblasków. Elementy odblaskowe mogą uratować życie zwłaszcza w jesienne i zimowe dni, kiedy szybko zapada zmrok a warunki drogowe są trudne i niebezpieczne. Być może także wczorajsze zdarzenie miałoby całkiem inny finał, gdyby pieszy był wyposażony w odblaski.źródło i fot. KPP Opole Lubelskie