Powiat hrubieszowski: Rekordowy przemyt i pościg za przemytnikami

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do przemytu przez rzekę graniczną Bug papierosów o wartości ponad 430 tys. zł.

Reklamy

W dniu 17 października br. w m. Gołębie, powiat hrubieszowski, funkcjonariusze Straży Granicznej zaobserwowali w rejonie granicy państwa ludzi, którzy jak się okazało dokonywali przemytu wyrobów akcyzowych. Na widok zbliżającego się patrolu SG, osoby biorące udział w przemycie, podjęły próbę ucieczki samochodami, do których załadowane zostały przemycone papierosy.

Po prowadzonym pościgu funkcjonariusze odnaleźli poszukiwane pojazdy, jeden z nich pozostał porzucony w rejonie granicy państwa, natomiast drugi odnaleziono na terenie jednej z posesji w m. Terebiniec,  pow. hrubieszowski.

W obu pojazdach, ujawniono łącznie 40 000 paczek papierosów różnych marek o szacunkowej wartości  435 984 zł.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, do którego zatrzymano już jednego ob. RP, mieszkańca pow. hrubieszowskiego. Na obecnym etapie prowadzonych czynności, funkcjonariusze SG ustalają pozostałych uczestników przemytu.

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości prawie 30 mln zł.

 

Źródło i fot: NOSG