Pożar cukrowni

28 września w cukrowni w Werbkowicach zgromadziło się kilkanaście strażackich samochodów, radiowozy i karetki pogotowia. Na szczęście nie był to prawdziwy pożar, lecz ćwiczenia zgrywające Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy (strażaków ochotników z zawodowcami i innymi służbami ratunkowymi).

Reklamy

Założeniem ćwiczeń był pożar kotłowni, hałdy z węglem i miałem. Aby utrudnić zadanie, upozorowano wypadek 3 strażaków, którym trzeba było udzielić pomocy jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego.

W ćwiczeniach wzięło udział około 80 osób. Tego typu akcje przeprowadzane są przynajmniej raz w roku.

Reklamy

Tragedia w Woli Uchańskiej

W Woli Uchańskiej doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy Fiat 125p uderzył w drzewo. Samochodem najprawdopodobniej jechały 3 osoby – jeden z pasażerów zginął na miejscu, 1 mężczyzna odniósł rany, kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu wraku samochodu tj. odcięciu akumulatora, zamknięciu butli z gazem LPG oraz uszczelnieniu zbiorników z płynami.

Wypadek w Modryńcu

W Modryńcu, kierowca Rovera w wyniku nadmiernej prędkości zjechał do rowu. Świadkami tego zdarzenia byli strażacy wracający z ćwiczeń (z Mircza), którzy zatrzymali się, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i samochód.
Wezwano policję i pogotowie ratunkowe, które przetransportowało 2 pasażerki Rovera do szpitala w Hrubieszowie.
Po zdiagnozowaniu, obie Panie zostały wypisane do domu.

asp. Piotr Sendecki
Rzecznik Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie