Premiera w Teatrze Muzycznym

Teatr Muzyczny w Lublinie 23 lutego 2018 roku zaprasza na najnowsze przedsięwzięcie
artystyczne Zarzuela Ole!, które na stałe wpisze się w kulturalną historię naszego regionu.

Reklamy

 

Pomysł produkcji tego widowiska jest próbą przybliżenia polskiemu odbiorcy tradycyjnego gatunku hiszpańskiej operetki. Mimo popularności, jaką cieszy się on w swojej ojczyźnie i krajach latynoamerykańskich, do Polski dociera wyjątkowo rzadko, a jeżeli to tylko i wyłącznie w postaci pojedynczych arii czy duetów.

Galowy koncert Zarzuela Ole! pomyślany więc został jako widowisko kompleksowo przedstawiające najbardziej charakterystyczne elementy rdzennej hiszpańskiej kultury, nie tylko muzycznej. Dopełnieniem koncertu bowiem będą choreografie baletowe nawiązujące do tradycji Półwyspu Iberyjskiego ułożone przez Piotra Czubowicza w wykonaniu solistów i zespołu baletu Teatru Muzycznego w Lublinie oraz autorskie słowo o muzyce w przystępny i ciekawy dla odbiorcy sposób przedstawiające kontekst powstania i rozwoju tego interesującego gatunku, przygotowane przez czołowego specjalistę w dziedzinie teatru muzycznego dr. Stefana Müncha.

By dodać splendoru temu widowisku do poprowadzenia go zaproszony został Jesus Echeverria, dyrygent znany w Hiszpanii jako dyrektor Orquesta Sinfónica de NAVARRA oraz jako ceniony profesor i kompozytor. Artysta ten legitymuje się niezwykłym doświadczeniem w przygotowywaniu produkcji wokalno-instrumentalnych czego dowodzą liczne przedsięwzięcia realizowane dla Orquesta Sinfónica de NAVARRA, Cuarteto CASALS oraz Quinteto de Viento Pablo SOROZÁBAL. Ponadto podczas koncertu solowe partie wykonają nie tylko soliści Teatru Muzycznego w Lublinie, ale również gwiazdy hiszpańskiej sceny operowej Arantza Irañeta – sopran, Francisco Sánchez – tenor. W produkcji udział wezmą również chór i orkiestra Teatru.

 

Zobacz też:

http://teatrmuzyczny.eu/co-gramy/zarzuela-ole