Priorytetowa odprawa maseczek z Chin

6 tysięcy maseczek przeznaczonych dla Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie odprawili funkcjonariusze lubelskiej KAS. Maseczki trafiły z chińskiego Changsha (prowincja Hunan) w ramach współpracy partnerskiej.

Reklamy

 

Do Lublina nadeszły z Chin pierwsze paczki pocztowe z jednorazowymi maseczkami ochronnymi. Trzy przesyłki z zawartością 6 tys. maseczek są przeznaczone dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Marszałek województwa otrzymał je w ramach współpracy partnerskiej od władz lokalnych chińskiego Changsha (prowincja Hunan).

Aby lubelski samorząd wojewódzki mógł sprawnie dokonać wymaganego prawem zgłoszenia celnego i skorzystać z przysługujących mu zwolnień z należności celnych i podatkowych, lubelscy funkcjonariusze  celno-skarbowi udzielili przedstawicielom tej instytucji kompleksowej informacji w zakresie obowiązujących przepisów celnych.

Nasi funkcjonariusze tego typu przesyłki traktują priorytetowo i dokładają wszelkich starań, aby jak najszybciej odbiorca mógł nimi dysponować.

Pierwsza z przesyłek już trafiła do adresata. Obecnie Oddział Celny Pocztowy w Lublinie oczekuje na złożenie zgłoszenia celnego dotyczącego kolejnych dwóch przesyłek. Po obsłużeniu zgłoszenia Poczta Polska niezwłocznie otrzyma przesyłki w celu doręczenia ich do odbiorcy.

 

info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

 


 

Zobacz też:

REGION – Po raz kolejny lubelska KAS przekazała alkohol na walkę z epidemią

REGION – Port Lotniczy Lublin: Odprawiono transport 2 milionów maseczek z Chin