Problemy ciężarówek, kolizje i wypadki. Trudne warunki na drogach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Z powodu intensywnych opadów śniegu warunki na drogach regionu są trudne. Ośnieżone i oblodzone jezdnie utrudniają jazdę kierującym. W wielu przypadkach problemy z jazdą mają kierujący pojazdami ciężarowymi. Do południa na drogach regionu doszło do kilkunastu kolizji i 3 wypadków.

Reklamy

– Dziś nad ranem w na drodze S-12 w miejscowości Młynki w powiecie puławskim, samochód ciężarowy marki Man z cysterną, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków wpadł w poślizg i wjechał w bariery drogowe. Kierującemu pojazdem 36-latkowi nic się nie stało – informuje komisarz Anna Kamola z lubelskiej Policji. – Do podobnego zdarzenia doszło także na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Ciężarowy Daf zjechał na pobocze i jazdę zakończył na barierce.

Z powodu złych warunków na drodze w powiecie tomaszowskim między Telatynem ,a Łykoszynem bus marki Mercedes Sprinter zjechał z drogi i przewrócił się na bok. Ani kierującemu, ani dwójce pasażerów nic się nie stało.

Reklamy

­

Z kolei w Bystrzejowicach, w powiecie świdnickim, kierujący ciągnikiem wpadł w poślizg doprowadzając do wywrócenia się pojazdu. Konieczna była interwencja służb. Mężczyzna trafił do szpitala. Był nietrzeźwy (blisko 2 promile).

Służby drogowe w miejscowości Krupe, w powiecie krasnostawskim, wyciągają z rowu cysternę, która wczoraj wieczorem wjechała do rowu.

­

W takich warunkach atmosferycznych ważne jest przestrzeganie ograniczeń prędkości – przestrzega lubelska Policja. – Zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do warunków drogowych pozwoli bezpiecznie dotrzeć do celu. Pamiętajmy o właściwym przygotowaniu samochodu jazdy!. Jeżeli dołożymy do tego przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, koncentrację, zachowanie ostrożności, odpowiedni dystans od poprzedzającego auta, to będziemy mogli bezpiecznie dotrzeć do celu.


WIDEO:


­

źródło, wideo, fot. Policja Lubelska, facebook.com


Zobacz też:

Cysterna w rowie, kierowca w szpitalu [ZDJĘCIA]

Cysterna w rowie, kierowca w szpitalu [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →