Proboszcz ofiarą oszustwa „na policjanta”. Stracił 58 tys.

Proboszcz jednej z podlubelskich parafii stracił 58 tysięcy złotych. Duchowny uwierzył, że pracownik banku, w którym parafia na konto, chce dokonać kradzieży.

Reklamy

Wczoraj do lubelskich policjantów zgłosił się 60-letni proboszcz jednej z podlubelskich parafii, który padł ofiarą oszustwa.

Zadzwonił do niego mężczyzna podający się za policjanta i przestrzegł, że pieniądze na rachunku parafii są zagrożone, ponieważ może dojść do kradzieży środków przez pracownika banku. Dlatego, by uniknąć utraty pieniędzy, należy przelać je na prywatny rachunek. Jednocześnie, fałszywy policjant poprosił o podanie danych do logowania na konto, aby służby mogły nadzorować całą operację.

Duchowny niestety uwierzył w historię oszusta i wykonał wszystkie polecenia. Niedługo później zorientował się, że pieniądze w kwocie 58 tysięcy złotych zniknęły z konta.

Policjanci poszukują sprawców, apelując jednocześnie o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze.

­

(info: KMP Lublin, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Tragiczny wypadek podczas remontu obory. Zginął 50-letni mężczyzna przygnieciony ścianą

Tragiczny wypadek podczas remontu obory. Zginął 50-letni mężczyzna przygnieciony ścianą