Prof. Lena Kolarska-Bobińska włączyła się w Szlachetną Paczkę

Europosłanka prof. Lena Kolarska-Bobińska włączyła się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”, organizowaną przez Stowarzyszenie WIOSNA. Osobiście przygotowała paczkę świąteczną, którą następnie wolontariusze akcji przekazali potrzebującej rodzinie z Lubelszczyzny.

Reklamy

W tym roku prof. Lena Kolarska-Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, już po raz drugi wsparła projekt SZLACHETNA PACZKA. Poseł do Parlamentu Europejskiego pomogła rodzinie wychowującej trzy córki. Główną przyczyną ciężkiej sytuacji rodziny są problemy zdrowotne dzieci. W paczce znalazły się między innymi łóżko, artykuły spożywcze, środki czystości, sprzęty medyczne, pomoce szkolne oraz zabawki. Prof. Lena Kolarska-Bobińska napisała także kartkę z życzeniami świątecznymi dla rodziny, którą dołączyła do paczki.  

Celem projektu, obok pomocy ponad 900 rodzinom na Lubelszczyźnie, jest nawiązanie relacji między potrzebującym, a człowiekiem dobrej woli. W SZLACHETNEJ PACZCE każdy zaangażowany człowiek jest zwycięzcą, może bowiem odkrywać swoją wartość, potencjał i nowe możliwości. SZLACHETNA PACZKA co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. To spotkania, które odbywają się w przyjaznej atmosferze, wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom współpracującym z darczyńcami, którzy z pasją przygotowują konkretną pomoc, często spełniając marzenia. SZLACHETNA PACZKA to nie tylko pomoc materialna, to przede wszystkim impuls do działania. Projekt ma za zadanie stworzyć warunki do wzrastania, czyli rozwoju i wydobywania z ludzi tego, co najpiękniejsze. Mądra pomoc, wzrastanie i współtworzenie to idee, którymi kieruje się SZLACHETNA PACZKA.