Prośba o pomoc dla kombatanta, któremu spłonęło mieszkanie (ZDJĘCIA)

Szanowni Państwo, zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie zbiórki na rzecz poszkodowanego kombatanta, 98-letniego kpt. Konstantego Kopfa ps. „Pewny”. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia kapitana i jego żonę spotkało nieszczęście – ich krakowskie mieszkanie spłonęło niemal doszczętnie. Kapitanowi i jego żonie cudem udało się uratować – żona wyciągnęła swojego już słabowidzącego męża z płonącego mieszkania na klatkę schodową, doznając oparzeń górnych dróg oddechowych. Aktualnie schronili się w domu znajomych.

Reklamy

Kpt. Konstanty Kopf ps. „Pewny” w tym roku skończył 98 lat. Przez półtora roku, będąc w Pogotowiu Akcji Specjalnej Narodowych Sił Zbrojnych, walczył z Niemcami, Ukraińcami z UPA i Sowietami. Pod ostrzałem wroga na własnych plecach wyniósł swojego dowódcę z pola walki, za co został odznaczony Krzyżem Walecznych.

W 1946 r. został aresztowany i torturowany w więzieniu w Rzeszowie. Funkcjonariuszom UB nie udało się złamać Konstantego Kopfa. Kpt. Konstanty Kopf był wieloletnim prezesem Okręgu Małopolskiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, często brał udział w spotkaniach, na których chętnie dzielił się swoimi wspomnieniami.

Reklamy

Jako Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych prowadzimy zbiórkę na odbudowę i remont spalonego mieszkania Państwa Kopf. Pomóc w sfinansowaniu remontu spalonego mieszkania można przez zbiórkę:

https://zrzutka.pl/jxwbmg

Karol Wołek
Prezes Zarządu Głównego Związku Żołnierzy NSZ

(info i fot. ZŻ NSZ – nadesłane)


Zobacz też:

Tyle razy interweniowały jednostki OSP z powiatu hrubieszowskiego w roku 2021

Tyle razy interweniowały jednostki OSP z powiatu hrubieszowskiego w roku 2021