Przedświąteczne spotkanie służb mundurowych Lubelszczyzny

Uroczyste spotkanie służb mundurowych Lubelszczyzny z okazji Świąt Wielkanocnych odbyło się dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Na uroczystości obecni byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa, sądów oraz prokuratury.

Reklamy

Święta Wielkanocne to jedne z najstarszych i najważniejszych świąt celebrowanych w chrześcijaństwie. Obchodzi się je na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi i życzymy sobie wszystkiego co najlepsze. Jak co roku, w tym właśnie okresie odbywa się spotkanie służb mundurowych województwa lubelskiego.Na dzisiejszej uroczystości obecni byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa, sądów oraz prokuratury.

Lubelski Komendant Wojewódzki insp. Michał Domaradzki życzył zgromadzonym wszelkiej pomyślności z okazji zbliżających się świąt. Szczególne życzenia kierował do wszystkich tych funkcjonariuszy, którzy w okresie świątecznym pełnić będą służbę na rzecz drugiego człowieka, dbając o jego bezpieczeństwo.

Wojewoda Lubelski  Pan Wojciech Wilk skierował świąteczne życzenia do wszystkich osób, dzięki którym możemy czuć się bezpiecznie, do wszystkich tych funkcjonariuszy, którzy stoją na straży prawa.

Równie serdeczne życzenia wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom woj. lubelskiego oraz ich rodzinom złożyli Krzysztof Grabczuk Wicemarszałek woj. lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk.

Jego Ekscelencja Ks. Abp Stanisław Budzik Metropolita Lubelski życzył by te Święta Zmartwychwstania były dla wszystkich świętami ludzkiego i chrześcijańskiego optymizmu. Podziękował funkcjonariuszom za służbę, która ma w sobie coś głęboko ludzkiego, humanistycznego i chrześcijańskiego. Dzięki tak pełnionej służbie wszyscy możemy czuć się bezpiecznie.

W radosnej świątecznej atmosferze zgromadzeni na uroczystości goście złożyli sobie wzajemnie życzenia.

 

Wideo »

 

źródło, wideo, fot: KWP Lublin (R.L.R), NOSG