Przejechał rowerem podwójną ciągłą – znalazł się na masce samochodu. Nie! dla niebezpiecznych zachowań na drodze

Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu i brawura to w dalszym ciągu najczęstsze przyczyny wypadków. Mimo systematycznych kontroli, reagowania przez mundurowych na wszelkie naruszenia przepisów nie brakuje amatorów niebezpiecznej jazdy.

Reklamy

 

Na bezpieczeństwo w ruchu drogowym wpływają różne czynniki. Są nimi kierowcy, ich zachowanie i poszanowanie prawa oraz innych użytkowników dróg, samochody, które są coraz nowsze i coraz bardziej bezpieczne, drogi, które buduje się w naszym kraju.

Nie można jednak zapomnieć o działalności policyjnych patroli w zakresie efektywnego nadzoru nad ruchem drogowym oraz szeregu akcji prowadzonych przez mundurowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Reklamy

Podczas służby na drogach naszego województwa  policjanci Ruchu Drogowego od początku roku ujawnili blisko 152 tys. wykroczeń, ujawniliśmy  także prawie 3200 kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości bądź po użyciu alkoholu.

W ciągu dziewięciu miesięcy roku 2016 doszło na Lubelszczyźnie do 914 wypadków, zginęło 129 osób a 1087 odniosło obrażenia. W ubiegłym roku, w tym samym okresie doszło do 910 wypadków, w których zginęło 128 osób. Co warto podkreślić zmniejszyła się liczba zdarzeń z udziałem pieszych ze 199 do 192, co wpłynęło jednocześnie na mniejszą liczbę ofiar śmiertelnych: w 2015 roku było ich 37, w tym 24. Tylko we wrześniu bieżącego roku w naszym województwie odnotowaliśmy 132 wypadki, w których zginęło 14 osób, a 159 odniosło obrażenia.  W ubiegłym roku tylko we wrześniu zginęło 15 osób.

Przy tej okazji, ku przestrodze publikujemy zapis monitoringu ze zdarzenia, do którego doszło wczoraj przy ul. Lubartowskiej. Na nagraniu z monitoringu widać mężczyznę, który wjeżdża rowerem na bus pas, a następnie przejeżdża linię ciągłą. Po chwili znalazł się na masce samochodu. 

 

źródło, wideo: KWP Lublin