Przekroczył dozwoloną prędkość, bo spieszył się na wesele

133 km/h w terenie zabudowanym. Taki niechlubny wynik osiągnął w miniony weekend 25-letni mieszkaniec Łukowa. Tego samego policjanci zatrzymali 37-latkę, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 80 km/h. Poczynania obydwojga kierujących uwieczniło oko policyjnej kamery. Oprócz utraty prawa jazdy kierowcy ukarani zostali również mandatami karnymi.

Reklamy

 

Do obydwu zdarzeń doszło w miniony weekend. Po godz. 13:00 w miejscowości Ulan Mały, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolujący drogę K-63 nagrali poczynania 25-letniego mieszkańca Łukowa. Mężczyzna, kierował osobowym citroenem jadąc z prędkością  133 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył aż o 83 km/h. Zatrzymującym go funkcjonariuszom szybką jazdę tłumaczył faktem, że spieszy się na wesele, które miał filmować.

Przed godz. 15:00 w miejscowości Biała, policjanci wyposażeni w videorejestrator nagrali również podróż 37-letniej mieszkanki powiatu grójeckiego. Kobieta jechała w terenie zabudowanym z prędkością 130 km/h. Poza utratą prawo jazdy, kierowcy otrzymali mandaty i punkty karne.  

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, iż od maja 2015r. za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h grozi utrata prawa jazdy.

 

 

źródło, wideo: KPP Radzyń Podlaski