23 września 2023

Przeładowywali kontrabandę pod supermarketem – ZDJĘCIA, WIDEO

Ponad 7200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz blisko 1400 litrów nielegalnego alkoholu zabezpieczyli policjanci w trakcie przeładunku kontrabandy pod supermarketem, który prowadziło dwóch mężczyzn.

Reklamy

Zatrzymanie sprawców i przejęcie kontrabandy było efektem działań funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, którzy pozyskali informację, że pod jednym z supermarketów w Puławach zaplanowano przeładunek papierosów pochodzących zza wschodniej granicy.

Jak się okazało, sąsiedztwo ruchliwego sklepu nie przeszkodziło dwóm mężczyznom w wieku 43 i 54 lat w przeładunku kontrabandy. W ich samochodach zabezpieczono 3600 paczek bezakcyzowych papierosów. Drugie tyle operacyjni odnaleźli w mieszkaniu 43-latka, na terenie Radomia.

Reklamy

Dodatkowo, podczas przeszukania domu 54-latka w gminie Jabłonna, policjanci znaleźli plastikowe butelki z zawartością blisko 1400 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia.

Gdyby nielegalny towar trafił do obrotu, Skarb Państwa z tytułu nieopłaconych należności straciłby ponad 260 tysięcy złotych.

Reklamy

Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono prawie 30 tys. zł.

Przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

(info, wideo, fot. KWP Lublin)


Zobacz też:

Gmina Mircze: Motocyklista wjechał pod kombajn. Trafił do szpitala – ZDJĘCIA

Gmina Mircze: Motocyklista wjechał pod kombajn. Trafił do szpitala – ZDJĘCIA

LubieHrubie na Instagramie