Przemycili przez Bug papierosy warte prawie 200 tys.

W dniu 11 lutego br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci 180 000 szt. papierosów o szacunkowej wartości 119 548 zł.

Reklamy


Papierosy zostały przemycone przez rzekę graniczną Bug i pozostawione na jej brzegu. Kontrabanda czekała na wywiezienie jej w głąb kraju. Przemycony towar, pozostał jednak na miejscu i został zabezpieczony przez Straż Graniczną.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze SG, ujawnili po polskiej stronie brzegu pozostawione ubrania, jak się okazało należały one do osób, które po dokonaniu przemytu odpłynęły na ukraińską stronę rzeki granicznej. Po informacji przekazanej stronie sąsiedniej, ukraińskie służby graniczne zatrzymały pięciu obywateli Ukrainy, którzy dokonali wcześniej przemytu wyrobów akcyzowych.

Reklamy

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, funkcjonariusze SG ustalają personalia polskich odbiorców przemytu.źródło i fot. NOSG