Przemyt przez Bug

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w dniu 26 września w miejscowości Bereźnica, powiat hrubieszowski, zatrzymali trzech obywateli polskich, mieszkańców powiatu hrubieszowskiego, którzy przemycili wcześniej przez rzekę graniczną Bug wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci 500 000 szt. papierosów o szacunkowej wartości 226 500 zł.

Reklamy

a target=”blank” href=”https://picasaweb.google.com/lh/photo/l2wpZlKe46s4QIwVuau0Ow?feat=embedwebsite”>Papierosy zostały spakowane w pakunki po pięćdziesiąt kartonów, owinięte w foliowe worki i przemycone przy pomocy pontonu przez rzekę graniczną Bug. Przemytnikom nie udało się jednak odjechać z przemyconym towarem, który załadowali już na przyczepę ciągnika, zostali bowiem zatrzymani po krótkim pościgu przez funkcjonariuszy SG z Placówki w Horodle. W tym samym czasie po ukraińskiej stronie granicy zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili przemyt towarów akcyzowych o wartości ponad 21 mln. zł, co stanowi wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o ponad 7 procent.

***

Źródło: NOSG
Foto: NOSG