Przemytnicy i ich towar zatrzymani nad Bugiem

Dwóch zatrzymanych przemytników oraz zabezpieczona kontrabanda, to efekty działań prowadzonych przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału SG na „zielonej granicy”.

Reklamy

 

1 czerwca br., pogranicznicy z Placówki SG w Dorohusku, w pobliżu miejscowości Berdyszcze w powiecie chełmskim, zauważyli osobę niosącą znad rzeki granicznej Bug, owinięte w folię pakunki. Okazał się nim obywatel Ukrainy, a w pudłach znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Kontrabanda została wcześniej przemycona z Ukrainy do Polski przez Bug. Mężczyźnie w momencie zatrzymania udało się przenieść na polski brzeg 6 tys. paczek papierosów o wartości ponad 84 tys. zł.

Ukraińskie służby graniczne, zatrzymały po swej stronie kolejnego obywatela Ukrainy, który brał udział w przemycie. Osoba ta była ubrana w strój z pianki neoprenowej przeznaczony do pływania.

Jeszcze tej samej doby, funkcjonariusze NOSG z Dorohuska, udaremnili kolejne przemyt. W pobliżu miejscowości Husynne w powiecie chełmskim zauważyli poruszający się w pobliżu Bugu pojazd. Patrol SG zatrzymał, po krótkim pościgu, osobowego forda, którym kierował mieszkaniec regionu.

W bagażniku pojazdu znajdowały się duże, owinięte w foliowe worki, tekturowe pudła z papierosami – łącznie 3 480 paczek o wartości prawie 50 tys. zł. Kontrabanda została również w tym przypadku przemycona przez Bug z Ukrainy. Przemytnik został zatrzymany, a towar zabezpieczony.

Obaj zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo skarbowe. Dodatkowo obywatel Ukrainy odpowie również za nielegalne przekroczenie granicy państwowej.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości prawie 10 mln zł.

 

info i fot. NOSG