Przemytnik zatrzymany po pościgu

Przemytnik został zatrzymany przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po tym, jak próbował wywieźć znad granicy przemyconą przez Bug kontrabandę.

Reklamy

 

15 kwietnia funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w powiecie chełmskim, zauważyli pojazd, który poruszał się w pobliżu rzeki granicznej Bug.

Przybyły na miejsce patrol próbował zatrzymać do kontroli Volkswagena, jednak jego kierowca na widok funkcjonariuszy przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Mundurowi ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go w miejscowości Stefanów w gminie Dorohusk.

Za kierownicą pojazdu znajdował się mieszkaniec powiatu chełmskiego, który był już wcześniej zatrzymywany przez funkcjonariuszy w związku z popełnionymi przestępstwami skarbowymi. Jak się okazało, także i tym razem pobyt mężczyzny w rejonie granicy państwa związany był z przemytem papierosów.

W przestrzeni bagażowej jego pojazdu ujawniono duże tekturowe pudła, w których znajdowały się znaczne ilości papierosów. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Mężczyzna został zatrzymany, a ujawnione przy nim przemycone papierosy (15 980 paczek) o wartości ponad 224 tys. zł zabezpieczone.

Zatrzymany obywatel Polski odpowie już po raz kolejny za popełnione przestępstwo skarbowe. Za przemyt papierosów zgodnie z art. 86 par.1 kks, grozi mu kara grzywny lub pozbawienia wolności. Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 3 mln zł.

 

(źródło i fot. NOSG)