Przemytnik złapany na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mieszkańca powiatu chełmskiego, przy którym ujawnili nielegalne papierosy o wartości rynkowej ponad 32 tys. zł.

Reklamy


W dniu 5 listopada br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, realizując czynności służbowe na terenie gminy Dorohusk, zatrzymali tuż po północy, w rejonie granicy państwa, ob. RP w wieku 34 lat, przy którym ujawnili wyroby tytoniowe pochodzące z przemytu o wartości ponad 32 tys. zł.

Przemytnik, który wpadł na gorącym uczynku, tuż przed zatrzymaniem, przygotowywał do wywiezienia w głąb kraju papierosy, które byłe spakowane w duże kartonowe pudła i owinięte w czarną folię. Tak zabezpieczone przed wodą, zostały przemycone z Ukrainy do Polski przez rzekę graniczna Bug. 

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Mężczyzna jest znany funkcjonariuszom Straży Granicznej, był już wcześniej przez nich zatrzymywany. Odpowie teraz za popełnienie przestępstwa skarbowego. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 20 mln zł.źródło i fot. NOSG