20 czerwca 2024

Przepłynęli wpław Bug. Przemytnicy z kontrabandą zatrzymani na gorącym uczynku (ZDJĘCIA)

Dwaj mężczyźni, wraz z przemycanym towarem przepłynęli wpław Bug. Zostali złapani na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Reklamy

Do zatrzymania doszło 14 maja, na terenie powiatu chełmskiego w pobliżu miejscowości Husynne.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, w trakcie patrolu zauważyli osoby, które poruszały się w pobliżu rzeki granicznej Bug, a na ich widok zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu, ujęto dwóch obywateli Ukrainy w wieku 19 i 20 lat.

Reklamy

W pobliżu funkcjonariusze znaleźli 3 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości prawie 45 tys. zł, które zostały wcześniej przemycone przez Bug. Mężczyźni pokonali rzekę wpław, zabierając ze sobą nielegalny towar. Obaj zostali zatrzymani, a kontrabandę zabezpieczono.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej oraz przemytu wyrobów akcyzowych. Zatrzymani cudzoziemcy, po zakończonych czynnościach procesowych, zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy. 

Reklamy

Od początku roku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości prawie 9,5 mln zł.

­

­

(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

Jechał „pod prąd” na S-17 przez kilka kilometrów. Mogło dojść do tragedii (WIDEO)

Jechał „pod prąd” na S-17 przez kilka kilometrów. Mogło dojść do tragedii (WIDEO)

LubieHrubie na Instagramie