Prześladował byłą dziewczynę. Stalker zatrzymany i aresztowany

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który uporczywie nękał swoją byłą partnerkę. Doszło do tego, że nocą wybił szybę w oknie domu jej rodziców i uszkodził należący do nich samochód.

Reklamy

 

Cała sprawa zaczęła się na pozór niewinnie, gdy para postanowiła się rozstać. W pewnym momencie 19-latka poczuła się zagrożona. Kobieta zaczęła otrzymywać telefony i smsy od byłego 20-letniego chłopaka.

Treści rozmów oraz smsów, a także wiadomości przesyłane za pośrednictwem komunikatorów i sieci społecznościowych zawierały groźby. Stalker śledził kobietę, przychodził do jej szkoły i przeszkadzał jej w wykonywaniu codziennych obowiązków jak i w normalnym funkcjonowaniu.

Jego zachowanie stało się na tyle uporczywe i niebezpieczne, że kilka dni temu w nocy wybił szybę w oknie domu rodziców dziewczyny, a także uszkodził należący do nich samochód osobowy. Po takim zdarzeniu cała rodzina zdecydowała się o wszystkim powiadomić policjantów z Łęcznej.

Funkcjonariusze podjęli czynności i doprowadzili do zatrzymania stalkera. Mężczyźnie – mieszkańcowi Łęcznej został przedstawiony zarzut uporczywego nękania pokrzywdzonej jak i zniszczenia mienia należącego do jej rodziców. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem oraz wyjaśnieniami podejrzanego zdecydował o skierowaniu wniosku do Sądu o jego aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec 20-latka trzymiesięczny areszt.

 

(źródło i fot. KPP Łęczna)