Przewoził ciasteczka z marihuaną – wpadł na blokadzie (ZDJĘCIA)

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 39-letni mężczyzna, który przewoził w aucie znaczne ilości narkotyków.

Reklamy

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w miejscowości Kobylany, w gminie Terespol.

Policjanci pełniący służbę na posterunku kontrolno – blokadowym, zatrzymali 39-letniego obywatela Łotwy kierującego osobowym peugeotem. W czasie kontroli mężczyzna zachowywał się nieracjonalnie i nerwowo. Jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Reklamy

W trakcie przeszukania, w kieszeni bluzy mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli plastikowy pojemnik z zawartością zielonego suszu. Ujawnili też narkotyki w aucie, którym podróżował 39-latek. W papierowej torbie znajdowały się woreczki z suszem i zbryloną substancją. Dodatkowo mężczyzna przewoził „zielone ciasteczka” oraz płyn.

Wstępne badanie potwierdziło, że ujawnione środki to marihuana i haszysz. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 540 porcji. Substancje odurzające znajdowały się też w przygotowanych ciastach oraz płynie.

Od 39-latka została pobrana krew do badań na zawartość substancji zabronionych.

Następnego dnia 39-latek został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie za wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości narkotyków oraz kierowanie pod wpływem środka odurzającego. W miniony piątek, bialski sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

­

(info i fot. KMP Biała Podlaska)


Zobacz też:

Naprawiali seata w garażu. Doszło do wybuch gazu i pożaru (ZDJĘCIA)

Naprawiali seata w garażu. Doszło do wybuch gazu i pożaru (ZDJĘCIA)