Przewoził dziecko mając prawie 3 promile

Niemal 3 promile alkoholu w organizmie miał 39-latek kierujący oplem w miejscowości Bezwola. W samochodzie przewoził kobietę z dzieckiem. Pasażerka również była pijana, miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w piątek  około godz. 17.30 w miejscowości Bezwola. W trakcie pełnionej służby dzielnicowa zauważyła jadący całą szerokością jezdni samochód osobowy. Natychmiast zatrzymała pojazd. Za kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec gm. Sosnówka.

Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna jest pijany. Urządzenie wskazało niemal 3 promile alkoholu w organizmie. W rozmowie mężczyzna przyznał, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Razem z nim podróżowała pijana pasażerka. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z pijaną parą jechało 11- letnie dziecko.

Po wykonaniu czynności dziecko przekazane zostało pod opiekę trzeźwemu członkowi rodziny. Teraz funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KWP Lublin (B.S.)