Przez internet wpłacił zaliczkę na ciągnik rolniczy. Stracił 130 tysięcy

Prawie 130 000 zł. stracił 56-letni mieszkaniec gminy Zamość. Była to zaliczka za ciągnik rolniczy, którą zgodnie z umową wpłacił na konto sprzedawcy przez internet.

Reklamy

 

W poniedziałek do zamojskiej komendy zgłosił się 56-letni mieszkaniec gminy Zamość, który powiadomił, że został najprawdopodobniej oszukany przy zakupie ciągnika rolniczego.

Pokrzywdzony relacjonował, że na początku listopada na jednym z portali internetowych znalazł ogłoszenie oferujące do sprzedaży ciągniki rolnicze. Kiedy zainteresował się ofertą, został przekierowany na stronę firmy bezpośrednio zajmującej się sprowadzaniem takich maszyn z zagranicy.

Po telefonicznych uzgodnieniach z przedstawicielem firmy, otrzymał umowę sprowadzenia maszyny. Warunkiem realizacji zamówienia było dokonanie wpłaty kwoty blisko 130 000 zł. na wskazane przez sprzedającego konto.

56-latek spełnił warunki umowy, przelał pieniądze, jednak ciągnika rolniczego nie otrzymał. Nie powiodły się również próby nawiązania kontaktu telefonicznego z przedstawicielem sprzedawcy. Telefon milczał.

Sprawę wyjaśniają policjanci zamojskiej komendy i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem Internetu. Zapłacenie za towar i nieotrzymanie go jest oszustwem, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KMP Zamość