Przez weekend prawie 20 kierowców straciło prawo jazdy

Tylko przez ostatni weekend policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali 19 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Reklamy

Policjanci podczas weekendowych działań szczególnym nadzorem objęli miejsca na terenie województwa, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych oraz przekroczeń obowiązujących przepisów.

Łącznie od piątku do niedzieli skontrolowali ponad 700 uczestników ruchu drogowego i ujawnili 680 wykroczeń. Mundurowi zatrzymali  19 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h oraz 12 kierowców pod wpływem alkoholu.

W piątek kontrole prowadzono w  ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. W działaniach aktywnie uczestniczyli policjanci z grupy „Speed”.

Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami.

źródło: KWP Lublin, fot. lubiehrubie.pl