Przyciągamy coraz więcej pracowników zza granicy – WIDEO

W ciągu kwartału o ponad 15 procent wzrosła liczba cudzoziemców, którzy są zgłoszeni do ubezpieczeń w Oddziale ZUS w Biłgoraju. Od ponad roku liczba ubezpieczonych obcokrajowców nieprzerwanie rośnie.

Reklamy

Na koniec czerwca Zakład Ubezpieczeń Społecznych miał w swoich rejestrach niemal 819 tys. osób zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych z obywatelstwem innym niż polskie. – Statystyki pokazują, że powoli wychodzimy z pandemii. Miała ona ogromny wpływ na całą gospodarkę, w tym liczbę cudzoziemców, płatników składek oraz liczbę ubezpieczonych. Gdyby nie Covid-19 być może liczba cudzoziemców przekroczyłaby 1 mln – zaznacza prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

W samym Oddziale ZUS w Biłgoraju (obsługuje m.in. Chełm i Zamość) na koniec czerwca było ponad 3,6 tys. ubezpieczonych obcokrajowców, czyli o niemal pół tysiąca osób więcej niż na koniec marca (to wzrost o ponad 15 proc.). Najwięcej obcokrajowców pochodzi z Ukrainy, jest ich prawie 3,2 tys. i to właśnie ich przybyło w ostatnich miesiącach najwięcej. Na drugim miejscu są Białorusini – 147. Ponad połowa ubezpieczonych cudzoziemców to osoby zatrudnione na umowę o pracę, a 134 osoby prowadzą w regionie własną działalność gospodarczą.

­

(info, wideo, fot. ZUS Lublin)


Zobacz też:

Dyplomy, podziękowania i gratulacje dla 7-latka i jego siostry za bohaterską postawę – ZDJĘCIA

Dyplomy, podziękowania i gratulacje dla 7-latka i jego siostry za bohaterską postawę – ZDJĘCIA

LubieHrubie na Instagramie