Przygotowania policji do zabezpieczenia UEFA EURO U21 w Lublinie

O bezpieczeństwie kibiców i turystów, którzy odwiedzą nasze miasto w związku z mistrzostwami UEFA EURO U21 mówili podczas konferencji prasowej – inps. Paweł Dobrodziej Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Komendant Miejski Policji w Lublinie i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

Reklamy

 

Do tego przedsięwzięcia policjanci przygotowywali się od kilku miesięcy. Decyzją szefa garnizonu lubelskiego powołany został specjalny zespół. 

Do  zabezpieczenia tej imprezy  zostały zaangażowane wszystkie piony: m.in. prewencji, kryminalny oraz  logistyczny będzie to łącznie  ponad 1100 policjantów – wyjaśniał lubelski Komendant Wojewódzki insp. Paweł Dobrodziej. Nad bezpieczeństwem czuwać będą funkcjonariusze zarówno z lubelskiej komendy, jak też z całego garnizonu lubelskiego.  Do tego do pomocy przyjadą policjanci z województwa mazowieckiego oraz kilku mundurowych ze Szwecji.  Mistrzostwa jeszcze się rozpoczęły a my już zabezpieczamy treningi, przemarsze, przejazdy zawodników – kontynuował insp. Dobrodziej.

W dniach kiedy nie będą rozgrywane mecze skupimy się na zabezpieczeniu porządku i zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim turystom i mieszkańcom naszego miasta. Główne nasze działania skierowane są na miejsca, które pozostają w  największym zainteresowaniu kibiców, czyli centrum, Stare Miasto – tłumaczył  Komendant Miejski Policji w Lublinie insp. Dariusz Dudzik.

Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek zapewniał, że bezpieczeństwo imprezy jest cały czas monitorowane pod kątem różnych zagrożeń. Nie ma żadnych sygnałów mówiących o wystąpieniu ryzyka związanego z zagrożeniem dla Lublinian  oraz osób, które przyjadą na mistrzostwa- tłumaczył wojewoda.

O utrudnianiach w ruchu mówił nadkom. Robert Koźlak. W dniach meczy na Arenę Lublin nie będzie można wjechać prywatnym samochodem. Wokół stadionu będzie obowiązywała specjalna strefa, do której wjazd będą miały wyłącznie autokary z kibicami.  Nikt nie będzie mógł wjeżdżać na stadion od strony ul. Lubelskiego Lipca ’80 ani od strony ul. Cukrowniczej. Most łączący ul. Muzyczną z ul. Stadionową będzie dostępny wyłącznie dla autobusów miejskich i kibiców pieszych. Apelujemy o korzystanie z komunikacji miejskiej. Dla wszystkich tych,  którzy przyjadą swoimi samochodami wyznaczone zostały parkingi.

 

źródło i fot. KWP Lublin