Rafał Ziemkiewcz w Tomaszowie Lubelskim

Z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej w Tomaszowie Lubelskim oraz burmistrza miasta Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego dnia 11 stycznia o godz 16 00 zostało zorganizowane spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem – dziennikarzem, publicystą, komentatorem politycznym i ekonomicznym.

Reklamy

Spotkanie miało miejsce w sali klubowej Tomaszowskiego Domu Kultury.
 
Rafał Ziemkiewicz w swoim wystąpieniu mówił o pojęciu państwa kolonialnego czyli państwa pozbawionego własnej suwerenności, podległego innemu mocarstwu.
 
W ten sposób nawiązywał do czasów rozbiorowych, okresu komunizmu w Polsce, jak i do obecnej sytuacji naszego kraju. Mówił o potrzebie pracy u podstaw w duchu Romana Dmowskiego i Narodowej Demokracji. Polega ona na budzeniu świadomości narodowej poprzez tworzenie kół, stowarzyszeń i organizacji patriotycznych, jak i namawianie i uświadamianie obywateli. W taki sposób Polska w 1918 roku odzyskała niepodległość i również i dziś ma szansę na odrodzenie.
 
Po wystapieniu był czas na zadawanie pytań. Podczas spotkania można było nabyć najnowszą książkę Ziemkiewicza pt. „Myśli Nowoczesnego Endeka”.
 
 
Tekst i foto: Ł.M.