Rajd staszicowskimi śladami TRH

15 czerwca 2011 r. Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach zorganizował dla uczniów szkół z terenu gminy Hrubieszów rajd rowerowy staszicowskimi śladami Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego oraz dziedzictwa przyrodniczo – kulturowego Gminy Hrubieszów.

Reklamy

Moniatycze (drewniany kościół z 1870 roku), Stefankowice (park podworski z największym na Zamojszczyźnie skupiskiem sosny czarnej), Ubrodowice (cmentarz z okresu I wojny światowej), Białoskóry (Strzelecki Park Krajobrazowy), Szpikołosy (cerkiewka z 1801r., obecnie kościół rzymskokatolicki), Dziekanów (pomnik ks. Stanisława Staszica, zarządcówka i kuźnia TRH, grobowiec I prezesa TRH, Józefa Grotthusa) to trasa rajdu zorganizowanego 15 czerwca 2011 r. przez Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach, dla uczniów szkół z terenu gminy Hrubieszów.

Głównym celem rajdu było zapoznanie jego uczestników z postacią ks. Stanisława Staszica i działalnością Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego. Młodzież zapoznała się również z walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi i kulturowymi gminy Hrubieszów.

W rajdzie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Moniatyczach.

***

Info i foto:
UG Hrubieszów