Region: Akademia Wolontariatu Czerwonego Krzyża

W dniach 24-30 sierpnia grupa pięćdziesięciu wolontariuszy Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Wołyńskiej Obwodowej Organizacji Towarzystwa Czerwonego Krzyża Ukrainy wzięła udział w wymianie młodzieżowej pomiędzy tymi organizacjami.

Reklamy

W malowniczej, górskiej scenerii Mszany Dolnej młodzież uczestniczyła w zajęciach, mających na celu opracowanie mapy współpracy pomiędzy wolontariuszami Czerwonego Krzyża z Polski i Ukrainy. Nie brakowało również zajęć integracyjnych, wspólnych gier i zabaw, wieczornych dyskotek, wycieczek w góry oraz do Krakowa i Zakopanego.

Za miesiąc odbędzie się rewizyta polskiej młodzieży w Łucku na Ukrainie, gdzie zostanie dopracowana mapa współpracy. Projekt „Akademia Wolontariatu Czerwonego Krzyża” jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Reklamy

To już drugi wspólny projekt sąsiadujących ze sobą wojewódzkich organizacji Czerwonego Krzyża. Od stycznia br. trwają pracę nad przeniesieniem na grunt ukraiński programu edukacyjnego skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym „Super Wiewiórka – Przyjaciółka Oli i Kuby”, dot. bezpieczeństwa, higieny i tolerancji.