Region: Bilans drogowy – 6 wypadków, w tym jeden śmiertelny

6 wypadków, 1 osoba nie żyje, 5 zostało rannych – to drogowy bilans minionej doby na Lubelszczyźnie.

Reklamy

Puławscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Płonki. Zginął 72 letni rowerzysta potrącony przez kierującego fiatem. 33 letni kierowca w chwili zdarzenia był pijany, miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.
 
Do wypadku doszło wczoraj w miejscowości Płonki w gm. Kurów. 72 letni rowerzysta jechał od miejscowości Buchałowice w stronę Kurowa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że próbował skręcić w lewo, w tym samym momencie manewr wyprzedzania rowerzysty podjął jadący za nim kierowca fiata.
Doszło do zderzenia w wyniku, którego na miejscu zginął 72 letni rowerzysta. Kierujący fiatem poddany został badaniu na zawartość alkoholu. Jak się okazało 33 letni mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie blisko promil alkoholu.
 
Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. 33 letni mieszkaniec powiatu puławskiego zatrzymany został w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.
 
 
Źródło: KWP Lublin (R.L.R.)