Region: Ciężarówka w ogniu

Radzyńska policja ustala szczegóły zdarzenia do którego doszło dzisiaj po godz.6.00 na krajowej 63-ce w miejscowości Ulan Duży. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Po tym auto zjechało na prawe pobocze, wywróciło się i zaczęło palić. W wyniku zdarzenia droga krajowa była zablokowana na czas niezbędny strażakom do ugaszenia auta.

Reklamy

Do zdarzenia doszło po godz. 6.00 na krajowej 63-ce w miejscowości Ulan Duży. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem. Po tym auto zjechało na prawe pobocze, wywróciło się i zaczęło palić.
 
Na szczęście kierujący, którym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego, nie doznał obrażeń ciała. Badanie stanu trzeźwości wykonane na miejscu zdarzenia potwierdziło, że mężczyzna był trzeźwy. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.
W wyniku zdarzenia droga krajowa była zablokowana na czas niezbędny strażakom do ugaszenia auta. Teraz ruch na drodze odbywa się wahadłowo.
 
Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę, zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie.
 
 
 
źródło i fot: KWP Lublin (B.S.)