Region: Czerpała korzyści z prowadzenia nielegalnych gier hazardowych na automatach

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KPP w Parczewie wspólnie z funkcjonariuszami z Referatu Dozoru Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej, weszli wczoraj do jednego z lokali gastronomicznych w Parczewie. Właścicielka baru czerpała korzyści z prowadzenia nielegalnych gier hazardowych na automatach. Stróże prawa zabezpieczyli dwa automaty do gier. 52-letnia kobieta będzie odpowiadała za naruszenie ustawy Karno – Skarbowej.

Reklamy

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KPP w Parczewie uzyskali informację, że w jednym z lokali gastronomicznych w Parczewie znajdują się dwa nielegalne funkcjonujące automaty do gier hazardowych.

Wczoraj wieczorem parczewscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Referatu Dozoru Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej weszli pod ustalony adres. Na miejscu policjanci obok legalnie funkcjonujących dwóch maszyn do gier, ujawnili i zabezpieczyli dwa nielegalne automaty do gier hazardowych. Ponadto zostały zabezpieczone klucze do automatów oraz dokumentacja związana z wypłatą wygranych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nielegalne automaty zarabiały dla właścicielki od czerwca 2013 roku. 

Zgodnie z przepisami kodeksu karno skarbowego za ten czyn grozi wysoka kara grzywny a także kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło i fot. KPP Parczew (A.K.)