Region: Dwaj nietrzeźwi kierujący w passacie

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, bez posiadanych uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej odpowiedzą dwaj mieszkańcy gminy Żmudź w wieku 26 i 57 lat. Obydwaj mężczyźni jechali samochodem marki Passat. Najpierw za kierownicą siedział starszy z nich. W miejscowości Puszcza spowodował on kolizję drogową, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Następnie tym samym samochodem wrócili na miejsce, ale za kierownicą znajdował się już wtedy młodszy z mężczyzn. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało, że obydwaj panowie byli nietrzeźwi.

Reklamy

Wczoraj po południu dyżurny chełmskiej komendy został powiadomiony o kolizji drogowej w miejscowości Puszcza w gminie Żmudź. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem VW Passat doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo samochodem VW Crafter. Jak relacjonował poszkodowany 28- latek. passatem jechali dwaj mężczyźni w różnym wieku. Za kierownicą siedział starszy z nich, natomiast młodszy był pasażerem. Sprawcy chcieli dogadać się z poszkodowanym. Jednakże kiedy dowiedzieli się, że sprawa jest już zgłoszona policjantom odjechali w nieznanym kierunku. Kiedy funkcjonariusze załatwiali formalności w tej sprawie, w pewnej chwili zobaczyli, jak w ich kierunku jedzie ten sam passat, który wcześniej odjechał z miejsca zdarzenia. Auto nagle zjechało do rowu, po czym się zatrzymało.
 
Jak się okazało w środku znajdowali się ci sami dwaj mężczyźni, tylko że teraz za kierownicą siedział młodszy z nich. Obydwaj panowie byli nietrzeźwi, 57- latek miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie, natomiast 26- latek ponad 1,7 promila. Obydwaj nie posiadali też uprawnień do kierowania pojazdami. Jak powiedzieli, starszemu nie były potrzebne, a młodszy dopiero uczył się jeździć. Teraz obydwaj odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz bez posiadanych uprawnień, starszy z nich odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.
 
 
 
źródło i fot KMP Chełm (E.C.)