Region: Już dziś Ogólnopolska Noc Profilaktyki

Dzisiaj, 22 czerwca 2013 roku, planowane jest zorganizowanie po raz pierwszy w kraju Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki. W województwie lubelskim akcja obejmie Hrubieszów, Krasnystaw, Lubartów, Lublin, Łuków, Puławy, Tomaszów Lubelski, Janów Lubelski i Włodawę. Wczoraj w naszym województwie akcję zainaugurowano w Chełmie.

Reklamy

W ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” wpisanego do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, właśnie dzisiaj tj.  22 czerwca 2013 roku, planowane jest zorganizowanie po raz pierwszy w kraju Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki. W województwie lubelskim akcja obejmie Hrubieszów, Krasnystaw, Lubartów, Lublin, Łuków, Puławy, Tomaszów Lubelski, Janów Lubelski i Włodawę. Wczoraj w naszym województwie akcję zainaugurowano w Chełmie.
 
Celem tej inicjatywy jest wzmocnienie profilaktyki twórczej oraz edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także promocja innowacyjnych działań profilaktycznych. Projekt Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki wzorowany jest ponadto na powodzeniu i społecznej akceptacji Nocy Muzeów. Sensem działań programu Profilaktyka a Ty są działania profilaktyczne realizowane „przez młodych dla młodych”. Uczestnicy programu PaT realizują swoje talenty na scenie jako aktorzy, wokaliści, tancerze czy graficy i przez to pokazują, iż można żyć pięknie bez uzależnień.
 
W Lublinie akcja rozpocznie się o godz. 15: 30 przed Halą MOSIR happeningiem „Przestańmy biec!” O godz. 16: 00 odczytana zostanie odezwa społeczności Pat. Zaraz potem wsłuchamy się w rytm Wolnych Serc. Przez 60 sekund będziemy słyszeć rytm serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo. Kilka minut po godz. 16: 000 zapraszamy do Hali MOSIR, gdzie odbywać się będzie dalsza część programu m.in. turnieje piłki halowej, pokazy ratownictwa medycznego oraz sprzętu służb mundurowych, a także występy artystyczne. Od 18:00 -21: 00 zobaczyć będzie można dwa spektakle teatralne młodzieży biorącej udział w Programie Profilaktyka A Ty „ Pat”. Od 21:00 do północy trwać będą nocne rozmowy o profilaktyce. Będzie to otwarta rozmowa pokoleniowa na temat profilaktyki, jej słabych i mocnych stron, planów i oczekiwań społecznych. W rozmowie udział weźmie młodzież, policjanci przedstawiciele z ośrodków leczenia uzależnień oraz organizacji pozarządowych, w trakcie, której będzie można uzyskać informację i poradę dotycząca problematyki uzależnień i profilaktyki. 

 
 
 
źródło: KWP Lublin (R.L.R.)
 
 
O hrubieszowskiej akcji tutaj: