Region: Kapslem porysował 8 samochodów

Policjanci z VI Komisariatu w Lublinie ustalili i zatrzymali sprawcę zniszczenia mienia. 19 letni mieszkaniec Lublina zniszczył osiem zaparkowanych przy ul. Skibińskiej samochodów. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę blisko 5 tys. zł.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek przy ul. Skibińskiej w Lublinie. Nieznany sprawca zniszczył osiem zaparkowanych przy ulicy samochodów. W pojazdach zniszczona została powłoka lakiernicza. Pokrzywdzeni złożyli zawiadomienia o przestępstwie. Łączna wartość strat oszacowana została na blisko 5 tys. zł.
 
Sprawą zajęli się policjanci z VI komisariatu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą zniszczenia pojazdu jest 19 letni mieszkaniec Lublina. Wczoraj Lublinianin został zatrzymany w miejscu zamieszkania.
 
Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania, twierdził, że w chwili zdarzenia był pijany. Idąc ulicą zauważył kapsel, podniósł go i zaczął rysować po samochodach. Podejrzany już usłyszał zarzuty. Dobrowolnie poddał się karze w wymiarze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywny w wysokości 500 zł, dozoru kuratora oraz obowiązku naprawienia szkody. 
 
 
 
źródło: KWP Lublin (R.L.R.)