Region: Kierowała samochodem mając ponad 2 promile alkoholu. Przewoziła swoje dzieci

Kolejny przypadek nieodpowiedzialności rodziców. Parczewscy policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali 33-letnią kobietę, która mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie przewoziła dwoje swoich dzieci: chłopca w wieku 11 miesięcy oraz 14-letnią dziewczynkę.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 18:30 w Parczewie na ul. Parkowej. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej citroena, którym kierowała kobieta. W trakcie legitymowania mundurowi od kierującej wyczuli woń alkoholu. Mieszkanka gm. Siemień nie podróżowała sama. Na tylnym siedzeniu auta przewoziła dwójkę swoich dzieci: 11 miesięcznego syna i 14 letnią córkę. Na miejsce zdarzenia przyjechała ciotka dzieci, która się nim zaopiekowała.
 
Policjanci doprowadzili pijaną matkę do jednostki policji gdzie ustalili jej stan trzeźwości. 33-letnia Sylwia M. miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci,  zatrzymali kierującej prawo jazdy. Teraz kobieta za swoje czyny odpowie przed Sądem. Za jadę samochodem pod wpływam alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
 
 
źródło: KWP Lublin